Sztab

Sztab 26. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy tworzy się, by działać w swoim imieniu w celu przygotowania i organizacji 26. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w terenie otwartym, podczas którego prowadzona będzie publiczna zbiórka środków pieniężnych na rzecz WOŚP.

Sztab w Oleśnicy tworzą harcerze i instruktorzy Hufca ZHP Oleśnica im. Bohaterskich Lotników Polskich. Jest to zgrana ekipa, która ma wieloletnie doświadczenie w organizowaniu finału na terenie naszego miasta.

Szefową sztabu jest instruktorka oleśnickiego hufca, phm. Katarzyna Suchińska. 

W 2018 roku na oleśnickie ulice wyruszą wolontariusze, którzy będą kwestowali dla wyrównania szans w leczeniu noworodków.

Wszyscy członkowie naszego sztabu pracują nieodpłatnie i nie czerpią żadnych korzyści majątkowych z tytułu uczestnictwa w Sztabie WOŚP.

Wszystkie środki finansowe potrzebne na zorganizowanie i przeprowadzenie 26. Finału pochodzą od sponsorów - ewentualnie korzystamy z nieodpłatnych usług wykonanych w darze w ramach organizacji Finału. Nie pokrywamy jakichkolwiek kosztów organizowanych imprez ze środków pieniężnych zebranych w czasie Finału. 

Jesteśmy otwarci na współpracę, nowe pomysły, inwencje – wystarczy napisać do nas maila na adres wosp@olesnica.zhp.pl lub osobiście odwiedzić biuro Komendy Hufca ZHP Oleśnica. 


10 rzeczy, które musicie wiedzieć o naszym sztabie:
1. Sztab WOŚP w naszym mieście od wielu lat tworzą harcerze – instruktorzy Hufca Oleśnica. Na co dzień prowadzą oni drużyny, a w dniu finału liczą pieniądze, organizują sztab, wydają puszki. Zajmują się tym, by wszystko działo się tak, jak zaplanowali. 
2. Sztab to zaledwie garstka ludzi. Ścisła organizacja to maksymalnie 5 osób, które bezpośrednio przygotowują wszystko, co dzieje się w mieście. Pracują zawodowo lub studiują i działają w ZHP, zatem finał przygotowują w swoim „wolnym” czasie.
3. Od początku oleśnickich finałów mamy firm i instytucje, które nas wpierają: SM Zacisze – gdzie mieści się sztab (nawet w trakcie remontu), MOKiS, cukiernia Delicja, piekarnia Państwa Malik – Mielcarskich z Bierutowa, piekarnia Dawid, pizzeria Pepe - jest fundatorem obiadu dla sztabu, Boramex przekazuje chrupki dla wszystkich wolontariuszy, Bank Spółdzielczy w Oleśnicy, który przelicza pieniądze z puszek oraz policja, pod której bacznym okiem wolontariusze kręcą się po mieście.
4. Nie ma ograniczeń ilości sztabów w danym mieście, każdy może wniosek złożyć i ruszyć do pracy. Jednak od lat nikt inny poza nami tego nie zrobił.
5. Nasz sztab jest w stanie zorganizować wolontariuszy, liczenie pieniędzy, “licytację”. Jednak jest nas mało, ogarniamy zatem rzeczy priorytetowe – wolontariuszy z puszkami, którzy wyruszają w miasto by dotrzeć do Was z serduszkami.
6. Przy organizacji sztabu działa ekipa, która dobrze się zna, jeżeli zatem chcesz pomóc, napisz do nas wcześniej. Nie podejmiemy z Tobą współpracy na  na dwa dni przed finałem, jeżeli nic o Tobie nie wiemy, bo nasza reputacja jako organizacji może zostać nadszarpnięta.
7. Jesteśmy otwarci na współpracę, nowe pomysły, inwencje – jeżeli masz pomysł zgłoś się do nas – na pewno odpowiemy.
8. Muzyczna Mapa Miasta to projekt, który zbiera wszystkie WOŚPowe działania w Oleśnicy – dzięki temu wiecie co i gdzie się dzieje. Nie odpowiadamy za organizację tych imprez.
9. Informacje o działaniach sztabu WOŚP w Oleśnicy możesz znaleźć w Oleśniczaninie, Panoramie Oleśnickiej, na portalu Moja Olesnica, czyli na stronach  wospolesnica.zhp.net.pl, olesnica.zhp.pl, mojaolesnica.pl olesnica.naszemiasto.pl, olesnica24.com
Ponadto jeżeli w wyszukiwarkę wpiszesz: Oleśnica WOŚP jako pierwsza wyskakuje nasza strona. Dlatego nie mów, że nie mogłeś znaleźć informacji o tym co dzieje się w mieście.
10. Nim zaczniesz narzekać na działania  sztabu, zastanów się co Ty zrobiłeś dla innych w tym roku?